رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پارس آباد گفت: با تلاش و هوشیاری ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی بیش از 18 هکتار از اراضی ملی در این شهرستان رفع تصرف شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، ولی فصیحی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پارس آباد با بیان اینکه با تلاش و هوشیاری ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی بیش از ۱۸ هکتار از اراضی ملی در این شهرستان رفع تصرف شد گفت: این زمین ها با حمایت و مشارکت دادستانی و نیروی انتظامی شهرستان و در راستای حفظ و صیانت از عرصه های ملی و منابع طبیعی  که در حاشیه رودخانه ارس بصورت غیر قانونی توسط افراد سودجو و فرصت طلب تخریب شده، خلع ید شد.
وی اضافه کرد: در اجرای تاکید و فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر برخورد جدی با پدیده زمین خواری و در راستای سیاست های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مقابله با سودجویان و متجاوزان به عرصه های طبیعی و نیز حفاظت و صیانت از انفال عمومی به صورت جدی در اولویت و دستور کار اداره منابع طبیعی پارس آباد مغان قرار دارد.
وی با تاکید بر اینکه بر اساس قانون با عوامل تخریب جنگل ها و منابع طبیعی و هر گونه تصرف اراضی ملی بدون اغماض و معطلی برخورد می شود، ادامه داد: در این راستا سامانه تلفنی رایگان امداد جنگل و مرتع به شماره ۱۵۰۴ در این شهرستان راه اندازی شده است.
وی از عموم مردم به خصوص روستاییان و عشایر منطقه خواست در صورت مشاهد و اطلاع از هر گونه تخریب و تصرف غیر قانونی منابع طبیعی و اراضی ملی و نیز قطع درختان و آتش سوزی را از طریق شماره تلفن یاد شده گزارش دهند.

انتهای پیام/