از ساعات اولیه بامداد امروز دوم خرداد ۱۴۰۳ خیل عظیمی از مردم برای اقامه نماز بر پیکر شهید آیت الله رئیسی و شهدای همراه وی از مسیرهای مختلف به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند.

پس از برگزاری مراسم وداع با پیکر شهدای خدمت در مصلی تهران که شب گذشته برگزار شد، از ساعات اولیه بامداد امروز خیل عظیم مردم برای اقامه نماز بر پیکر شهدای حادثه بالگرد رئیس جمهور از مسیرهای مختلف به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند.

این درحالی است که براساس گزارش‌های میدانی خبرنگار خبرگزاری تسنیم؛ هم اکنون که تقریباً دوساعت و نیم تا زمان اقامه نماز مانده در مسیر شرق به غرب منتهی به دانشگاه تهران، محل برگزاری مراسم از تقاطع بزرگراه امام علی(ع) در خیابان دماوند، جمعیت پیاده به سمت محل برگزاری در حرکت هستند.

امروز در دومین روز از خردادماه ۱۴۰۳ قرار است رهبر معظم انقلاب ساعت ۹  صبح بر پیکر مطهر شهدای خدمت (رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و همراهان) در دانشگاه تهران نماز بخوانند و پس از آن پیکر این شهدا از دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی جهت انتقال به مشهد مقدس بدرقه شود.

آغاز رسمی مراسم تشییع و وداع با شهدای خدمت در دانشگاه تهران 

مراسم بزرگداشت و تشییع پیکر شهدای خدمت، شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، شهید حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، شهید آیت‌الله سیدمحمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز، شهید مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار شهید سید مهدی موسوی سرتیم حفاظت رئیس‌جمهور، شهید خلبان سید طاهر مصطفوی خلبان، شهید خلبان محسن دریانوش کمک خلبان و شهید بهروز قدیمی کمک فنی پرواز از دقایقی پیش در دانشگاه تهران آغاز شد.

بعد از سخنرانی و مداحی، حوالی ساعت ۹ امام خامنه‌ای بر پیکر شهدا نماز اقامه می‌کنند و  پیکر شهیدان مطهر بر دستان مردم پایتخت که از ساعت‌ها قبل به‌صورت انبوه به سمت دانشکاه تهران حرکت کرده‌اند، تا میدان آزادی تشییع خواهد شد.

شب گذشته مراسم وداع با رئیس‌جمهور شهید و همراهانش در مصلای تهران با حضور پرشور مردم پایتخت برگزار شد و عصر امروز نیز مراسم بزرگداشت شهدای خدمت با حضور مقامات خارجی و بین‌المللی در تهران برگزار می‌شود. صبح پنج‌شنبه پیکر شهید رئیسی در خراسان جنوبی و سپس عصر فردا در مشهد بدرقه و در حرم رضوی به خاک سپرده می‌شود.

انتهای خبر/