مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: اردبیل به عنوان ییلاق ایران مقصد ارزانی برای مسافران در تابستان است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور، نادر فلاحی  در جلسه با کارشناسان گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل، تصریح کرد: اردبیل به عنوان ییلاق ایران مقصد ارزانی برای مسافران در تابستان است.

وی گفت: اردبیل تنوع بسیار بالایی در داشتن جاذبه های گردشگری و ارایه خدمات متعدد دارد که از این حیث در سطح کشور بی نظیر است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ادامه داد: طبیعت و اقلیم جنگلی-کوهستانی در جنوب استان، جاذبه های متعدد تاریخی و طبیعی اعم از مجموعه جهانی شیخ صفی، آبهای گرم معدنی، کوه سبلان و…، به همراه آب و هوای گرم منطقه مغان در شمال استان می تواند تجربه ای متفاوت برای گردشگران باشد.

فلاحی اضافه کرد: وجود پیست های اسکی و مراکز تفریحی و توریستی متعدد از جمله پل های معلق در شهرستان های سرعین، مشکین شهر، خلخال و اردبیل نیز قابلیت های بخصوصی است که می تواند در افزایش ماندگاری مسافران در استان موثر باشد.

وی افزود: ستاد دایمی خدمات سفر که در مجموعه نگارخانه خطایی دایر می باشد آماده راهنمایی و پذیرایی از تمامی مسافران و گردشگران خارجی و داخلی در ایام تعطیلات عید فطر و فصل تابستان است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان داشت: برنامه های متعددی در فصل تابستان اعم از جشنواره ها و فستیوال های مختلف برگزار خواهد شد که مطابق با تقویم رویدادهای گردشگری سال ۹۸ می باشد.

انتهای پیام/