مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: امسال ۸ هزار و ۸۵۸ فقره ازدواج در دفاتر ثبت ازدواج، ثبت شده است که این‌ میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی کلبه خبر،شهرام رسولی، مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل صبح امروز در جمع خبرنگاران ، با بیان اینکه در سال‌جاری شاهد افزایش ازدواج و کاهش طلاق در سطح استان بودیم، اظهار کرد: از اول سال تاکنون ۸ هزار و ۸۵۸ فقره ازدواج در دفاتر ثبت ازدواج، ثبت شده است که این‌ میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۴ درصدی داشته است.

وی به آمار طلاق و کاهش آن نیز اشاره کرد و افزود: همچنین امسال شاهد کاهش ۱۰ درصدی طلاق با ثبت ۲ هزار و ۲۶۸ مورد در استان بودیم‌.

بیش از ۸ هزار نفر برای دریافت کارت ملی خود مراجعه نکرده‌اند

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل با اشاره به  تداوم صدور کارت ملی هوشمند در استان بیان کرد: از  ۷۹۱ هزار و ۷۶۳   کارت ملی هوشمند صادر شده،  ۸هزار و ۷۲۱ نفر برای دریافت کارت خود هنوز به دفاتر پست یا پیشخوان مراجعه نکرده‌اند.

رسولی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم کارت ملی‌های پشت نوبت را هرچه سریع‌تر صادر کنیم، ادامه داد:  ۵۰ درصد کارت ملی‌هایی که در نوبت هستند تا اسفندماه سال‌جاری صادر خواهند شد‌ و همچنین ۵۰ صدر مابقی هم تا خرداد ماه سال‌جاری در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

کاهش میزان ولادت در استان اردبیل

وی  ضمن اشاره به آمار ولادت و وفات در سطح استان تصریح کرد: میزان ولادت نسبت به سال قبل ۷.۴ درصد کاهش داشته است، به‌طوری‌که در ۹ ماهه سال‌جاری ۱۲ هزار و ۴۷۶ مورد تولد ثبت شده و این در حالیست که سال گذشته ۱۳ هزار و ۴۷۸ مورد تولد ثبت شده بود.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل از کاهش یک درصدی آمار فوتی‌ها خبر داد و گفت: امسال ۷ هزار و ۳۹۳ فقره فوت ثبت شده که این میزان نسبت به سال قبل یک درصد کاهش داشته است؛ سال گذشته شیوع گسترده ویروس کرونا از علت‌های افزایش مرگ و میر در استان اردبیل بود.
انتهای پیام/