اختصاص۲۵۰ میلیارد ریال به خانه کشتی نیر، ۱۰۰ میلیارد ریال به سرعین ، ۴۰۰ میلیارد ریال برای ورزشگاه تختی و علی دایی و ۱۵۰ میلیارد ریال برای شهرستان نمین از جمله مصوبه‌های سفر یک روزه نائب رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر ورزش و جوانان به استان اردبیل بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کلبه خبر،  جمع بندی نتایج سفر یک روزه نائب رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر ورزش و جوانان طی جلسه ای در محل فرودگاه اردبیل مورد بررسی قرار گرفت و صورتجلسه ای برای پیگیری های بعدی تنظیم شد که بر اساس آن، حدود۱۰۰۰ میلیارد ریال به پروژه های اردبیل، نیر، نمین و سرعین اختصاص یافت.

۲۵۰ میلیارد ریال برای بهسازی و تعمیرات خانه کشتی نیر و ۱۰۰ میلیارد ریال برای سرعین و ۴۰۰ میلیارد ریال برای ورزشگاه تختی و علی دایی و ۱۵۰ میلیارد ریال برای شهرستان نمین از جمله مصوبه های این جلسه بود.

سیدحامد عاملی در نشست جمع‌بندی سفر یک روزه وزیر ورزش‌وجوانان به استان اظهار کرد: بخشی از قهرمانان شاخص کشورمان از خطه استان اردبیل بودند و تجربه نشان داده است که سرمایه‌گذاری مناسب و معقول در ورزش استان، بازدهی و نتیجه چندین برابری را در پی دارد.

وی افزود: وضعیت ورزش استان اردبیل با وجود پتانسیل در بخش‌های گوناگون، نامطلوب است که برای ارتقای این وضعیت باید در حوزه منابع و اعتبارات، توجه‌ ویژه ملی انجام شود.

لزوم توجه به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای ورزش استان اردبیل

استاندار اردبیل تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در ورزش، از سوی دو بخش دولتی و خصوصی انجام می‌شود و بخش قابل توجهی از سرمایه‌گذاری خصوصی در ورزش کشورمان از طریق صنایع فعال انجام می‌شود.

عاملی بیان کرد: با توجه به پتانسیل‌های موجود، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان اردبیل ضعیف است که البته علل مختلفی از جمله نبود زیرساخت‌های لازم ارتباطی است که در ماه‌های گذشته به‌دنبال ایجاد و تکمیل این زیرساخت‌ها بوده‌ایم.

وی گفت: برخی پروژه‌های استان اردبیل که در حدود یک دهه و بیش‌تر در حوزه اجرایی نیمه‌تمام بود، طی هفته دولت سال جاری به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/