مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در صورت اختصاص زمین مناسب، آماده راه اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی در شهر توریستی سرعین هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور نادر فلاحی شامگاه دوشنبه در جلسه مشترک با دهیاران روستاهای سرعین با بیان اینکه راه اندازی بازارچه صنایع دستی می تواند فرصتی جهت فروش و معرفی تولیدات این شهرستان فراهم سازد گفت: در صورت اختصاص زمین مناسب، آماده راه اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی در شهر توریستی سرعین هستیم.

وی افزود: همچنین برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره ها نیز می تواند فرصتی جهت معرفی تولیدات صنایع دستی فراهم سازد و اداره کل از برگزاری رویدادهای گردشگری حمایت می کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اذعان به اینکه سرعین یکی از قطب های گردشگری ایران است، ادامه داد: طرح زمستان بیدار سرعین با جدیت دنبال می شود و انتظار می رود دهیاری ها حامی این طرح باشند.

فلاحی همچنین اظهار کرد: از مشارکت روستاها در برگزاری جشنواره های زمستانی با محوریت گردشگری غذا و آداب و رسوم حمایت می شود.

وی افزود: اداره کل از طرح های سرمایه گذاری نیز استقبال می کند و تاکنون مجوز احداث سه پیست اسکی در شهرستان صادر شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خواستار همکاری دهیاران و بخشداران در تحقق شعار زمستان بیدار شد و بیان داشت: زمستان بیدار می تواند منجر به فعال سازی اقتصاد این منطقه در نیمه دوم سال شود و لازم است ماموریت توسعه گردشگری زمستانی با تجمیع توان تمامی گروه های مردمی دنبال شود.