مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل گفت: نجاتگران هلال‌احمر سه فرد سقوط کرده در ارتفاعات کوه سبلان را نجات دادند.

به گزارش پایگاه خبری خبری و اطلاع رسانی «کلبه خبر»، حمید قویدل شنبه شب درباره جزئیات نجات افراد سقوط کرده در ارتفاعات کوه سبلان گفت: در دو حادثه جداگانه نجاتگران هلال‌احمر موفق به نجات جان سه فرد سقوط کرده در ارتفاعات کوه سبلان شدند.

وی گفت: طی گزارش مردمی به ندای امداد ۱۱۲ مبنی بر سقوط یک نفر کوهنورد در مسیر شمال شرقی قله سبلان در محدوده سنگ پروانه، نجاتگران جمعیت هلال‌احمر بلافاصله متشکل از دو تیم کوهستان با ۶ نجاتگر به محل حادثه شتافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر اظهار کرد: نجاتگران هلال‌احمر پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی بر روی مصدوم، او را به منطقه امن (پناهگاه بالاتر) انتقال و با خودروی آمبولانس وی را به محل فرود بالگرد (پناهگاه پایین) منتقل کرده و تحویل بالگرد دادند.

وی با اشاره به نجات دو کوهنورد در مسیر شمال شرقی قله سبلان اظهار داشت: طی گزارش مردمی به ندای امداد ۱۱۲ مبنی بر سقوط دو کوهنورد در مسیر شمال شرقی قله سبلان، نجاتگران جمعیت هلال بلافاصله به محل حادثه شتافتند.

قویدل اضافه کرد: این دو کوهنورد در پناهگاه دوم بالاتر از سنگ پروانه دچار حادثه سقوط شده بودند که تیم ۵ نفره کوهستان مشگین‌شهر در محل حادثه حاضر شدند.

وی گفت: نجاتگران هلال‌احمر پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی بر روی مصدومین، آن‌ها را به منطقه امن (پناهگاه) انتقال و در روستای شابیل به عوامل اورژانس تحویل دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه ندای امداد ۱۱۲ به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارش حوادث است، بیان داشت: نجاتگران هلال‌احمر به‌صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات به هم‌وطنان گرامی هستند.

انتهای خبر/