مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: مردم خیر استان اردبیل بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از زکات فطره خود را به کمیته امداد پرداخت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی حرف آور،حسین دشتی با اشاره به اینکه مردم نیکوکار استان اردبیل بیش از یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از زکات فطره خود را به کمیته امداد پرداخت کرده‌اند تا در اختیار خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر جامعه قرار دهد، گفت: فطریه خیران اردبیلی در همان روز عید سعید فطر به حساب مددجویان واریز شده است تا بخشی از مشکلات اساسی آنها برطرف شود.
وی با بیان اینکه با همکاری بانک ملی استان اردبیل در سال‌جاری تلاش شد که در سریع‌ترین زمان ممکن زکات فطره خیران به دست نیازمندان برسد، افزود: از همان ساعات ابتدایی عید سعید فطر و پس از دریافت فطریه نیکوکاران بر اساس لیست اعلامی به بانک ملی، زکات فطره خیران به حساب مددجویان واریز شده است.
دشتی با اشاره به اینکه پرداخت زکات فطره در استان اردبیل نسبت به مدت مشابه خود در سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است، بیان کرد: امیدواریم با افزایش کمک‌‌های مردمی و مشارکت گسترده نیکوکاران در طرح‌های حمایتی کمیته امداد استان اردبیل بتوانیم گام‌های موثرتری را در رفع مشکلات نیازمندان برداریم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه در حال جمع‌بندی نهایی زکات فطره خیران هستیم که مبلغ دقیق آن به زودی اعلام خواهد شد، گفت: براساس ظرفیت‌های استان اردبیل پیش‌بینی شده است که نیکوکاران بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات فطره پرداخت کنند که همچنان از سراسر استان گزارش‌های مناسبی در خصوص پرداخت فطریه به کمیته امداد به دست می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه در سال‌جاری شاهد وحدت رویه دستگاه‌های اجرایی، موسسات خیریه و مراکز نیکوکاری استان اردبیل در دریافت زکات فطره بودیم، اعلام کرد: همکاری‌های همه‌جانبه و هماهنگی اعضای شورای زکات استان موجب شد تا تمامی موسسات و سازمان‌های مردم نهاد با آرم شورای زکات اقدام به دریافت زکات و کفاره مؤمنان و روزه‌داران اردبیلی کنند.
دشتی با بیان اینکه اولویت هزینه‌کرد زکات فطره برای رفع مشکلات معیشتی نیازمندان در نظر گرفته شده است، افزود: بر اساس نظر مراجع عظام تقلید زکات فطره خیران در همان روز و در همان محل پرداخت شده باید در بین محرومان و مستضعفان توزیع شود که کمیته امداد استان اردبیل نیز این امر را در دستور کار خود قرار داده است.
انتهای پیام